Menu
Vyzkoušet zdarma
Chci zhubnout Chci se zbavit stresu Chci být fit

Zdravý životní styl

Zdravý životní styl, je to už trochu otřepaná fráze, nicméně pokud chceme dobře vypadat a také se tak cítit, měli bychom jej dodržovat. Co to přesně znamená? Jde o komplexní změnu životního stylu. Musíme se zaměřit na různé aspekty, které vám vyjmenujeme v následujícím článku.

1. Zdravá strava je základ

Bez zdravého jídelníčku to nepůjde. Potrava, kterou přijímáme, je hlavním kapitálem pro naše zdraví a vrátí nám to mnohokrát zpátky. Zkuste více přemýšlet o tom, co jíte. Už z laického pohledu lze poznat, které potraviny jsou absolutně nevhodné a které naopak žádoucí. Ovšem budete-li chtít do této problematiky proniknout do hloubky, je vhodné spolehnout se na odborníky nebo si o tom alespoň něco přečíst. Každý z nás je však originál, který potřebuje trochu jinou skladbu potravin. Proto je vždy nejefektivnější jídelníček na míru, který vám vytvoří GetFitOnline. Obecně můžeme poradit především tyto základní aspekty:

 • Nedržte dietu a nechte si vytvořit jídelníček na tělo
 • Jezte menší porce a pravidelně
 • Zaměřte se na čerstvé potraviny a naopak zcela vynechejte polotovary
 • Udělejte si na jídlo dostatek času, nikdy se nestravujte ve spěchu a v rychlosti

2. Bez cvičení to nepůjde

Pohyb je stejně důležitý jako zdravé stravování. I kdyby se vám podařilo zhubnout bez pohybu, vaše postava nikdy nebude dostatečně zpevněná. Díky pravidelnému pohybu se postava hezky zpevní a naše kondice bude o poznání lepší. Zde jsou hlavní účinky, které na náš organismus pravidelný pohyb má:

 • Zpevníte svaly – postava s pevnými svaly zkrátka vypadá mnohem lépe. Zbavíte se celulitidy a povislé kůže. Navíc lidé, kteří se pravidelně hýbají, si vytvoří svalový korzet, který jim zajistí také lepší držení těla.
 • Zlepšíte si fyzickou kondici – už se vám nestane, že při dobíhání autobusu nebo výstupu do třetího patra budete celí udýchaní a rudí. Najednou zvládnete ujít mnohem delší trasy, aniž by vás bolely všechny svaly na těle a budete se cítit mnohem lépe. Pravidelný pohyb vede k aktivnějšímu způsobu života a brzy zjistíte, že jste se na něm stali závislí. A tato závislost je zcela v pořádku.
 • Pohyb vyplavuje hormony štěstí – cítíte se unavení z práce a neustálých starostí? Zkuste si jít ráno zaběhat ještě před prací a celý den budete plní síly a také se vám značně zlepší nálada. Opravdu pohyb je výborná vzpruha a funguje opačně, nebudete unavení a ospalí, ale plní síly a elánu.
 • Zrychlíte svůj metabolismus – ano pravidelný pohyb rozhýbe vaše střeva, budete lépe spalovat a zbavíte se problémů se zácpou.
 • 3. Udržujte se v dobré náladě a odpočívejte

  Stres je do jisté míry potřebný a přirozený. Nicméně dlouhodobý stres ve velké míře může mít na naše zdraví neblahé následky. Pro lepší pracovní výkon i kvalitnější život je důležité naučit se bojovat se stresem. Nemusíte nutně chodit k psychologovi nebo meditovat. Stačí, když budete aktivně i pasivně odpočívat. Výborně fungují různá dechová cvičení, například jóga nebo Pilates. Většina z nás totiž dýchá povrchově – mělce. Zkuste si někdy lehnout na záda a soustředit se na dech, aby šel až do břicha. Je to skvělá antistresová technika.

  Jídelníček, pohyb a psychická pohoda. Není snadné, aby to všechno člověk zvládl sám. Pokud máte odvahu začít a jste připraveni na změnu, tak pojďte do toho s námi. Nebudete na to už sami a vaše kila půjdou dolů mnohem rychleji a hlavně nevratně. Stačí se zaregistrovat a každý den se nechat inspirovat tím, co vám systém vygeneruje. Getfitonline vás naučí, jak nastartovat zdravý životní styl.