Menu
Chci se cítit lépe
Chci zhubnout Chci se zbavit stresu Chci být fit

Letní tipy pro zdravé a krásné vlasy

V létě jsou naše vlasy více než kdykoliv jindy průběhu roku, ohroženy – sluncem, slanou mořskou vodou nebo chlorovanou v bazéně. Na konci léta tak mohou být slabé a poničené. Jak tedy vlasy chránit, aby i přes léto zůstaly silné, krásné a zdravé?

Používejte produkty s ochranou proti UV záření

V létě jsou vlasy poškozovány více než jindy, a proto je vhodné používat i specializovanou vlasovou kosmetiku. V drogerii najdete řadu šamponů a balzámů s ochranou proti UV záření, vitaminem E a hydratačními účinky, určené pro horké letní dny, kdy jsou naše vlasy často vystaveny ostrému slunečnímu záření. Snažte se také vždy volit přírodní šampony bez obsahu silikonů, které sice krátkodobě vlasům dodají lesk a objem, ale přitom zakládají na dlouhodobé poškození vlasů.

Myjte si vlasy po koupání ve slané nebo chlorované vodě

Po návštěvě bazénu nebo po koupání v mořské slané vodě si VŽDY při příchodu domů důkladně umyjte vlasy. Solí a chlorem se totiž vlasy výrazně vysušují a ničí. Používejte šetrné šampony, které vlasy ještě více nevysušují a nakonec vždy vlasy opláchněte vlažnou vodou. Ideálně je poté nechte volně oschnout, bez přehnaného drhnutí ručníkem a bez použití horka.

Pokrývka hlavy

Při horkých slunečných dnech byste také neměly zapomínat na nošení klobouku nebo jiné pokrývky hlavy, nejlépe světlé barvy, a to ať už jdete v létě jen tak po ulici nebo se válíte někde na sluníčku u vody.

Podpořte kvalitu vlasů vhodnými vitamíny

Zařaďte do své stravy především vitamíny A (jsou obsaženy například v mrkvi, špenátu, kapustě, nebo meruňkách), B (zdrojem vitaminu B jsou luštěniny, ořechy nebo sýry) a zinek (ten najdete v listové zelenina, obilných klíčcích, cibuli a oříšcích).

Vyhýbejte se barvení vlasů

Časté barvení a odbarvování vlasy vysušuje a oslabuje, čímž pádem jsou na sluneční záření ještě citlivější. Proto se snažte barvení vlasů v létě vyhýbat a barvení odložit na později, pokud to není nezbytně nutné. Výjimku tvoří barvy na základě přírodní henny, které nejen dodají vlasům požadovaný odstín, ale vlasy celkově posilují a vyživují.

Nepobývejte na přímém slunci v poledne

Pokuste se co nejméně setrvávat na slunci mezi 10. a 15. hodinou, kdy jsou paprsky nejsilnější.